Choď na obsah Choď na menu
 


Diskusia

7. 7. 2011

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kedy?

(dodo, 13. 7. 2011 16:09)

kedy dame normalny trening zeby nechybal ani jeden ? bo včera traja ani ja nebul takze neznam ? či se nato vysereme jak zbytek Kriviancoch

trening

(člen, 31. 5. 2015 16:42)

treba aj dať vedieť keď je trening a nie ti hlavný kašlete na to. E.G. J.Z....

Zabava na Fasiangy - 2.2.13

(Ľ.Karabašová, 24. 1. 2013 14:38)

Caute hasicky a hasici! Vcera som telefonovala so starostom a dohodlo sa, ze po akcii "Na Fasengi f Krivjanoch" http://www.krivany.sk/11/index.php?page=6&id_clanku=114 - organizovanej 2.2.13 o 17h bude nadvazovat ZABAVA cca o 21h, na ktoru ...chce oficialne pozvat okrem clenov DFSk Krivany, aj clenov hasicskeho zboru (dajte vediet staremu Tonovi, asi nie je na FB), futbalistov (asi nemaju skupinu na FB, tak ich prosim informujte, ak sa da), a tiez Uniu zien. Bude to zabava aj pre verejnost, ale ta spravidla nepride :D, takze uz teraz planujeme jej priebeh skor v komornej atmosfere. Okrem toho, ze nam zahra krivianska skupina FIGLAR (Jakub,Jozko,Stano), sa budu cez ich prestavky pustat cez projektor rozne videa, atd. Tak ak mozete - dajte dokopy nejake vase utoky zo sutazi (okrem tych, "dze vam zdechne masina" :), fotky atd. Ak posuniete info futbalistom, tak aj oni by mohli spracovat nejaku prezentaciu fotiek. A v plane je aj tombola - tak ak mate znamych, ktori mozu dat zdarma nejaky balicek, tak nam bude este veselsie (odovzdat mozete napr. Irenke Gernatovej, alebo mne, to je jedno - len, aby sme to dali dokopy este pred akciou).
Suma sumarum - ide o to, aby sa zabavili vsetci dobrovolnici z Krivian, ktori obetuju svoj volny cas, aby Krivany reprezentovali - folklorom, hasicskym umenim, futbalom, stolnym tenisom, ci inymi aktivitami. Tak snad bude zabava gradovat! Zatial, Ľ. Karabašová

vyzva

(florian, 18. 1. 2012 3:15)

Vážení členovia DPO SR!
Mimoriadny zjazd Zväzu požiarnej ochrany SSR, ktorý sa uskutočnil 15. a 16. marca 1990 v Bratislave, napriek deklarovaniu novej nástupnickej organizácie, ktorou sa stala Dobrovoľná požiarna ochrana Slovenskej republiky, v konečnom dôsledku zlikvidoval jednotnú hasičskú organizáciu na území Slovenska. Organizáciu, ktorá vďaka jednotnosti prežila nielen 1. Československú republiku, 2. svetovú vojnu, obdobie fašizmu ale aj obdobie socializmu. Fatálnym dôsledkom tohto zjazdu je rozbitie jednotného hasičstva a vyprofilovanie hasiča - príslušníka, zamestnanca a člena hasičskej jednotky, bez jednotného, systémového vedenia a odbornej pripravenosti. Navyše, napriek proklamovaniu sa nepodarilo, za vyše dvadsať rokov, dostať jednotné hasičstvo, ale ani dobrovoľné hasičstvo, ako také, do zákona. Cez zákon sa vyprofiloval len Hasičský a záchranný zbor MV SR. A to do formy štátnej služby a určitej formy „nenahraditeľnosti“. Dodnes, napriek určitým snahám, neexistuje jednotné Odborné vedenie závodných útvarov a zborov. Zo zákona 314/2001 Z. z. sa pomaly ale isto vytratila úloha dobrovoľného hasičstva na úkor obecných hasičských útvarov a zborov. Pritom, práve dobrovoľné hasičské zbory sa ' stávajú, pri absencii ochrany pred požiarmi a CO v učebných osnovách všetkých stupňov vzdelávania, jedinými vychovávateľmi mládeže v tejto oblasti vo väčšine našich obci.
Vážení členovia DPO SR. Za uvedené obdobie sme prišli o firmy s dlhoročnou tradíciou, ktoré mali vytvárať zisk pre jej samotnú činnosť. Pritom, dodnes sa nenašiel konkrétny vinník ich kolapsu. Zásluhou toho si dnes nevieme predstaviť činnosť bez štátnej dotácie. Realizuje sa odpredaj doterajšieho majetku. Dokonca sme došli do štádia, keď sme sa vzdali, na úkor športu, previerok obecných hasičských zborov a tým aj zodpovednosti za ich odbornú prípravu. Vo väčšine prípadov sme prestali byť pre odbornú štátnu správu a samosprávu - starostov, odbornými partnermi v oblasti ochrany pred požiarmi. Dokonca, dochádzame do štádia, keď vedenie DPO SR dáva, svojim návrhom, prednosť výške členského príspevku pred podporou masovej členskej základni. Skutočne sme chceli dôjsť do tohto štádia? Neexistuje iná možnosť? Existuje! Dnes, po piatich rokoch môžeme, ako radoví členovia, prehovoriť do smerovania celej organizácie. Cez výročné členské schôdze, cez voľbu delegátov na Okresné valné zhromaždenie delegátov DHZ, svojho zástupcu do Krajského výboru DPO, delegátov OV DPO resp. ÚzV DPO na Republikové valné zhromaždenie delegátov OV DPO a ÚZV DPO a svojho zástupcu v Sneme DPO SR.
Vážení členovia DPO SR ,
Vyzývame Vás, aby ste za delegátov zvolili skutočne tých, komu ide O dobrovoľné hasičstvo. Tých, ktorým nejde o funkcie a o hodnosti, ale tých, ktorí chcú napĺňať základné poslanie dobrovoľného hasičstva, ktorým je pomoc blížnemu. Ktorí sa neboja zodpovednosti a sú ochotní tejto úlohe obetovať veľa voľného času. Na princípe dobrovoľnosti. Už naši predkovia v roku 1933 legislatívne uzákonili, že každá obec má mať riadne a odborne vycvičené hasičstvo. Pritom najvýhodnejším pre obec je dobrovoľné hasičstvo. A to neexistuje bez odbornej spôsobilosti, výcviku ale aj previerok svojej pripravenosti. Samozrejme, s maximálnym využitím technických a priestorových podmienok, aké je schopná obec pre svojich hasičov poskytnúť. Vráťme dobrovoľnému hasičstvu, aj v podmienkach DPO SR, silu jednotnej hasičskej organizácie, partnerky odbornej štátnej správy a samosprávy!
Signatári výzvy: DHZ Priekopa , DHZ TU vo Zvolene , DHZ Jelšava
Súhlasné stanoviská posielajte na adresu : florian@florian.sk
Poštová adresa: Florian sro., Priekopská 26, 036 08 Martin

Pozvánka na NABERAČKU

(DHZ GIRALTOVCE, 5. 9. 2011 9:16)

Dobrý deň.


Volám sa Marek Hliboký a som veliteľom DHZ Giraltovce. Naš DHZ organizuje 25.9.2011 III. ročník naberačky o pohár riaditeľa CVČ Giraltovce. Chcem Vás týmto požiadať o vyrozumenie členov Vášej DHZ a pozvať ich na toto podujatie. Pozvánka a propozície sú na www.dhzgiraltovce.estranky.sk
Za porozumenie ďakujem.


S pozdravom Marek Hliboký

treeningg

(serafin, 9. 7. 2011 20:54)

hej ale uz je najvyssi cas na trening takze v pondelok by sme mohli ked bude dobre pocasie...

CPS - Centrum požárního sportu

(Radeon, 8. 7. 2011 3:29)

Dobrý den, byli bychom velice rádi, kdyby jste zaregistrovali Váš tým na novém hasičském portálu CPS - Centrum požárního sportu. Podpoříte tím jeho rozvoj. Děkujeme za váš čas a přízeň.

Tým CPS ve spojení s Požáry.cz.

http://CPS.pozary.cz

„Pro lidi, kteří se baví požárním sportem.“